Η βιβλιοθήκη του σχολείου μας αποτελεί για τους μαθητές/τριες χώρος ανακάλυψης, μάθησης, παιχνιδιού και  ελεύθερης ανάγνωσης 다운로드. Αποτελεί για τους εκπαιδευτικούς μας χώρος συνεργασίας και αναζήτησης εκπαιδευτικού υλικού 다운로드.

Στην αρχή του σχολικού έτους για την εύρυθμη λειτουργία και καλύτερη οργάνωση της βιβλιοθήκης  οργανώθηκε επιμόρφωση στο σχολείο μας με θέμα  «Οργάνωση Σχολικών Βιβλιοθηκών» με  ομιλήτρια την υπεύθυνη πολιτιστικών θεμάτων Δ/νσης Π.Ε 곰 플레이어 코덱. Ανατολικής Αττικής κα Χρύσα Κουράκη. Η βιβλιοθήκη μας εμπλουτίζεται συχνά με σύγχρονους τίτλους βιβλίων 다운로드.

Στον χώρο της βιβλιοθήκης οργανώνονται διαδικτυακές εκδηλώσεις με συγγραφείς και εικονογράφους για όλες τις τάξεις του σχολείου μας 갱스터 리오 드롭 박스. Επιπλέον οργανώνονται θεματικές ημέρες, κατά τις οποίες οι μαθητές/τριες αξιοποιούν τη βιβλιοθήκη για να μελετήσουν θέματα που αφορούν την κλιματική αλλαγή, ιστορικά πειράματα φυσικής, τη φιλία, τα συναισθήματα, την οικογένεια 다운로드.