Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

σε συνέχεια της πρόσφατης επικοινωνίας μας, σας ενημερώνουμε πως θα πραγματοποιηθεί ασύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία προς τους μαθητές/τριες των σχολείων μας, μέσω  ενδεδειγμένης πλατφόρμας του Υπουργείου Παιδείας 김치대초밥. Για την εγγραφή των μαθητών/τριών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο  σας επισυνάπτουμε τις παρακάτω αναλυτικές οδηγίες του ΥΠΑΙΘ:

Οδηγίες εγγραφής

Ο/Η εκπαιδευτικός της τάξης θα έρθει σε επικοινωνία μέσω mail με τους μαθητές του/της, δίνοντάς τους τον ΑΜ και τα στοιχεία του/της μαθητή/τριας, όπως είναι καταχωρημένα στο Myschool 다운로드. Στη συνέχεια κάνετε την εγγραφή του παιδιού σας και στέλνετε το username του στον/στην εκπαιδευτικό με mail 다운로드. Μετά θα ακολουθήσει πρόσκληση στην ηλεκτρονική τάξη.

Σας ενημερώνουμε πως μπορείτε να ενημερωθείτε για την εφαρμογή του Νέου Ευρωπαϊκού Κανονισμού Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων 2016/679 και του νόμου 4624/2019.