Σε συνέχεια της  δράσης  για τη συγκέντρωση ειδών διατροφής για το «Χαμόγελο του Παιδιού¨,την Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2018 έγινε η παραλαβή τους από τα μέλη του Οργανισμού 페블 워치 페이스 다운로드. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε γονείς και μαθητές για το ενδιαφέρον και την κινητοποίησή σας 나의아저씨 ost. Σας ευχόμαστε «Καλά Χριστούγεννα».

Επισυνάπτεται το ενημερωτικό φυλλάδιο που μοιράστηκε στους μαθητές:

Συγκέντρωση ειδών διατροφής για το « Χαμόγελο του Παιδιού»

Σας ενημερώνουμε ότι ο Εθελοντικός Οργανισμός για τα παιδιά «Χαμόγελο του Παιδιού» ενόψει των επικείμενων εορτών των Χριστουγέννων επιθυμεί να συγκεντρώσει τρόφιμα για να καλύψει τις ανάγκες των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου 다운로드. Για αυτό το λόγο επικαλείται την έμπρακτη στήριξη ,στο μέτρο των δυνατοτήτων της, της σχολικής κοινότητας.Στα πλαίσια της ευαισθητοποίησης και κινητοποίησης των μαθητών και της ανάδειξης της έννοιας της προσφοράς παραθέτουμε ενδεικτική λίστα προϊόντων ανά τάξη:

Α τάξη:γάλα εβαπορέ, σάλτσα ντομάτας, όσπρια, φρυγανιές, οδοντόβουρτσες, σακούλες απορριμάτων
Β τάξη:ζυμαρικά, μπισκότα, μαρμελάδα, βρεφικές κρέμες, μαλακτικά, χαρτοπετσέτες
Γ τάξη:κακάο,κρουασάν, μέλι, βρεφικά γάλατα, χαρτί κουζίνας, χλωρίνη
Δ τάξη:κρέμες αραβοσίτου, αλάτι, μερέντα, αλεύρι, σαμπουάν, απορρυπαντικό πλυντηρίου, διαφανής μεμβράνη
Ε τάξη:λάδι, ξύδι, ζάχαρη, μωρομάντιλα, χαρτί υγείας, καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης
Στ τάξη:ρύζι, μπαχαρικά, δημητριακά, χυμούς, πάνες, οδοντόκρεμες, αφρόλουτρα