Ημερολόγιο

Συνοπτική περιγραφή των δραστηριοτήτων του σχολείου μας για το επόμενο χρονικό διάστημα:

8 Νοεμβρίου  14:10
Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων
9 Νοεμβρίου
Εκπαιδευτική Επίσκεψη της Ε΄και της Στ΄ τάξης στο Πλανητάριο
15 Νοεμβρίου   Παράσταση Καραγκιόζη  για την Α΄και Β΄ τάξη στο χώρο του σχολείου
16 Νοεμβρίου  8:30 π.μ Γιορτή για την Επέτειο του Πολυτεχνείου

16 Νοεμβρίου

9:30 -11:00 & 17:00-19:00

Εκλογές για την ανάδειξη Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων
21 Νοεμβρίου
Παρακολούθηση τη βιωματικής παράστασης "Γιαπωνέζικοι Κήποι" για την Γ΄και Δ΄ τάξη
21 Νοεμβρίου   Επίσκεψη του Στ΄του 29ου ΔΣ στην εκκλησία του Ολυμπιακού Χωριού
4 Δεκεμβρίου 12:00-14:00 Παιδαγωγική συνάντηση των εκπαιδευτικών της Γ΄τάξης της 49ης Περιφέρειας Δ.Ε. στο σχολείο μας με θέμα "Η διδασκαλία των Μαθηματικών και της Ιστορίας της Γ΄τάξης με τη χρήση των ΤΠΕ." (Το πρόγραμμα των μαθητών του σχολείου μας δεν επηρεάζεται)
5 Δεκεμβρίου 12:00-14:00 Παιδαγωγική συνάντηση των εκπαιδευτικών της Δ΄τάξης της 49ης Περιφέρειας Δ.Ε. στο σχολείο μας με θέμα "Η διδασκαλία των Μαθηματικών και της Ιστορίας της Δ΄τάξης με τη χρήση των ΤΠΕ." (Το πρόγραμμα των μαθητών του σχολείου μας δεν επηρεάζεται)
6 Δεκεμβρίου 12:00-14:00 Παιδαγωγική συνάντηση των εκπαιδευτικών της Ε΄τάξης της 49ης Περιφέρειας Δ.Ε. στο σχολείο μας με θέμα "Βιωματικά σενάρια μάθησης στη Γεωγραφία της Ε΄τάξης, με τηχρήση των ΤΠΕ." (Το πρόγραμμα των μαθητών του σχολείου μας δεν επηρεάζεται)
10 Δεκεμβρίου Συμμετοχή της Α΄ και της Β΄ τάξης στο πρόγραμμα "Χριστούγεννα με τον Άγιο Βασίλη και τους Νάνους" στον χώρο παιδικής καλλιτεχνικής αγωγής Πολύτεχνο.
13 Δεκεμβρίου Παρακολούθηση από την Ε΄ και Στ΄ τάξη  της θεατρικής παράστασης " Ο Πρίγκηπας και ο Φτωχός" του Μαρκ Τουαίν, από το θίασο Αβάντι στο θέατρο Αλέκος Αλεξανδράκης
13 Δεκεμβρίου Παρακολούθηση από την  Δ΄ τάξη  της θεατρικής παράστασης "Ο Ταξιδευτής" στο θέατρο Αλέκα.
 20 Δεκεμβρίου 14:10 Ενημέρωση Γονέων για το Δεκέμβριο  και Βαθμοί Α΄ Τριμήνου
21 Δεκεμβρίου Το Ολοήμερο Παρουσιάζει το έργο " Ο  Αϊ Βασίλης στη φυλακή με τους 83 μικρούς αρουραίους" του Ευγένιου Τριβιζά (το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά και το έργο θα παρουσιαστεί για τους γονείς στις 8:30 το πρωί).

Η Ομάδα Δράσης Μαμάδων για το Χριστουγεννιάτικο Παζάρι 2012,

λειτουργεί το εργαστήρι δημιουργίας, κάθε Παρασκευή απόγευμα 19:30 με 21:00.
φωτογραφίες από τις δημιουργίες τους

Ημερολόγιο Οι τάξεις Υποδομές Η βιβλιοθήκη Οι Εκπαιδευτικοί Ολυμπιακό Χωριό Τα σχολεία μας (2)

Τελευταία ενημέρωση της τοποθεσίας  06/12/12  -  Επισκέψεις από 25/6/11   Website counter